• {{user.userFirstname}} {{user.userLastname}}
  • Вихід

Приймаємо зношені купюри

Багато розрахунків та інших грошових операцій здійснюються в безготівковій формі, проте багато українців не поспішають повністю відмовлятися від готівки, адже нею можна розрахуватися в транспорті і зробити дрібні покупки. На жаль, паперові купюри рано чи пізно мають схильність до зносу, навіть якщо вони надруковані на якісному дорогому папері, а їх застарілий вигляд мало кого приваблює. Старі, зношені або зіпсовані купюри мають свої особливості і відмінності, які розглянемо далі. Монети більш довговічні в експлуатації, проте вони мають невисокий номінал, тому ними користуються не так активно. Якщо у вас виявилися рвані гривні, долари, євро та інші іноземні гроші, то ви їх без проблем можете обміняти в компанії КІТ Груп.

Як обміняти стару купюру?

Перед тим, як піти в банк або обмінник, щоб поміняти зіпсовані гроші, потрібно визначити, чи зберегли вони свою платоспроможність і цінність. У всіх банках і пунктах обміну валют України купюри приймають в тому випадку, якщо вони зберегли від 55% своєї площі, а також якщо збереглися серійні номери. Як правило, правила по прийому і обміну зношених банкнот встановлює НБУ. Зазвичай, якщо банкнота має незначні пошкодження, то її тут же змінюють на більш нову. Деякі люди навмисно пошкоджують гроші, щоб отримати нову красиву заміну, проте не потрібно так робити, адже експерти здатні це помітити і відмовити в заміні.

Якщо від пошкодження постраждала іноземна валюта, то до неї застосовується процедура інкасо. Щоб відправити партію готівки за кордон, банку знадобиться час, тому весь процес заміни може тривати від кількох місяців до 2 років.

Що важливо знати перед обміном пошкоджених купюр?

Якщо ж купюра має значні пошкодження (сліди від вогню, відсутність номіналу, плями від хімікатів та ін.), то проводиться спеціальна платна експертиза, яка може тривати певний період. Зіпсувати гроші можуть і багато факторів, тому важливо намагатися більш дбайливо зберігати і використовувати їх. Як стверджує НБУ, кожен банк або обмінний пункт самостійно приймає рішення по роботі з пошкодженою валютою, а всі спірні питання вирішуються в договірному порядку.

Банки зобов'язані приймати гроші, що мають такі ознаки:

  • плями і забруднення;
  • надриви і отвори діаметром до 0,5 мм;
  • невеликі потертості;
  • розриви, які були склеєні;
  • малюнки, зайвий друк, написи.

Іноді люди намагаються робити обмін старих грошей за кордоном, так як у багатьох країнах Європи та Азії їх без проблем приймають при розрахунках.

Чому варто звернутися до нас?

Банки - не єдине місце, де можна позбутися від зношених банкнот. Багато пунктів обміну робить миттєве інкасо, при цьому не потрібно пред'являти паспорт і витрачати на очікування місяці. Комісія за послугу в них буде приблизно така ж, як в банках, проте це стосується лише до грошей через дрібні поранення.

Старі гривні, фунти, долари, євро, франки, злоті можна здавати в обмінному пункті Кіт Груп з мінімальною комісією. При цьому в касі ви отримаєте нові купюри, які гарантовано проходять перевірку на справжність за допомогою спеціальних детекторів.