0800331587

Курс євро до гривні в Черкасах на сьогодні

EUR/UAH
  •  

Валюта Євросоюзу завжди користувалися популярністю у жителів нашої країни, але після введення безвізового режиму в 2017 році число фіноперацій з її участю істотно зросло. Також збільшилася і кількість людей, яких цікавить курс євро по відношенню до гривні. Пов'язано це з великим потоком українців, які перетинають кордон з ЄС. Очевидно, що вони змінюють гроші і до поїздки, і після приїзду, і хотіли б зробити це максимально вигідно. Є ще одна велика категорія наших співвітчизників, які вважають за краще зберігати свої заощадження в стабільних грошових знаках. Для здійснення прибуткових вкладень необхідно розуміти, що з себе представляє євровалюта і що змушує курс євро до гривні коливатися.

Коротка історія створення євро і гривні

Про те, що сучасна українська грошова одиниця була введена в обіг 2 вересня 1996 і прийшла на зміну купоно-карбованців, напевно знають всі повнолітні громадяни України. А ось історія освіти офіційного платіжного засобу Єврозони, можливо, для когось буде новиною. У 1999 році євровалюта в безготівковій формі змінила попередню пан'європейську грошову одиницю екю в співвідношенні 1: 1, а через три роки - в готівковому еквіваленті. Мета введення - поліпшення економічних показників ЄС та створення конкуренції американського долара. Такий крок сприяв збільшенню припливу капіталу, оскільки усунувся ризик збитків за рахунок коливання цін на національні держзнаки і з'явилася можливість вільно здійснювати взаєморозрахунки між європейськими країнами.

Від чого залежить курс євро/гривня?

Формування курсу євро/гривня - процес складний і чутливий до різних подразників. В першу чергу він залежить від того, наскільки активно держава втручається в його утворення. Іншими словами, фіксує його на певних значеннях або в рамках заданого валютного коридору. Таку монетарну політику використовують недемократичні держави, а оскільки Україна до таких не належить, то у нас курс гривні до євро перебуває у вільному плаванні. Це означає, що він підпорядковується ринковим законам, а вартість грошових знаків корелює з попитом на них. Цінність нацвалюти падає в результаті наступних процесів:

  • стагнація економіки;
  • інфляція;
  • емісія, що збільшує інфляційні темпи;
  • дисбаланс імпорту та експорту;
  • відтік інвестицій;
  • дефолт.

При занепаді економіки конкурентоздатність товарів, вироблених в країні, різко падає, а з огляду на те, що держзнаки також вважаються товаром, то і позиції гривні до євро також різко знижуються. І навпаки, при зростанні мікро- і макроекономічних показників, внутрішнього валового продукту, виробничих потужностей і золотовалютних запасів національна валюта зміцнюється і співвідношення євро/гривня стабілізується або змінюється на користь останньої.

Чому може відрізнятися курс євро в Черкасах і в інших містах?

Офіційні котирування доступні в будь-який час на сайті НБУ. Протягом дня вони можуть змінюватися, але після закриття міжбанківських бірж фіксуються і передаються в усі ліцензовані фінансові установи, які торгують валютою. Тоді виникає закономірне питання: чому в банках, обмінних пунктах і онлайн-обмінниках курс євро до гривні різних міст трохи відрізняється, якщо Нацбанк встановив єдине загальноукраїнське значення?

Відповідь лежить на поверхні - справа в розмірі комісійного збору, який організація закладає в котирування, виходячи зі своїх потреб і політики роботи з клієнтами. Наприклад, online-обмінники, які працюють за безготівковим розрахунком, не потрібно утримувати фізичні філії і великий колектив співробітників, тому вони нараховують мінімальну комісію, отримуючи в результаті максимально привабливий курс валют. Євро таким чином можна купити або продати дуже вигідно. Але тим, кому потрібна готівка, такий спосіб навряд чи підійде, тому що за переведення в готівку доведеться доплачувати. Банківські структури, навпаки, нерідко завищують котирування. Крім цього, при зверненні в їх касу часто доводиться стикатися з чергами, лімітами на обмін, нестачею або відсутністю купюр.

Де обміняти гроші за хорошим курсом євро в Черкасах?

З огляду на складності, які можуть виникнути в банку, резонно відразу ж звернутися в наш сертифікований обмінник. Ми цінуємо своїх клієнтів, тому пропонуємо їм кращий курс євро. Черкаси - одне з багатьох українських міст, в яких є наші філії, тому в нашій надійності вже переконалося досить багато людей. На користь вибору саме нашого обмінника говорить наявність сайту, який значно спрощує співробітництво. Той, хто хоче продати або купити іноземну валюту, може зайти на нього і подивитися курс євро на сьогодні, оформити безкоштовну передплату на електронні повідомлення про зміни котирувань і уточнити графік роботи черкаської філії.