0800331587

Курс фунта до гривні в Черкасах на сьогодні

GBP/UAH
 •  

Британська валюта - одна з найнадійніших, оскільки економіка Сполученого Королівства відрізняється стабільністю. Навіть вихід з Єврозони не зміг суттєво вплинути на цінність фунт стерлінгів. Курс гривні в цей період практично не змінився. На жаль, це змогли помітити далеко не всі українці, оскільки в нашій країні грошові знаки Британії менш популярні, ніж американський долар, євро, російський рубль або навіть польський злотий. Така недооціненість несправедлива, адже через це мешканці України позбавляють себе можливості зберегти свої заощадження і примножити їх, змінюючи гроші за вигідним курсом фунта до національної валюти.

Передумови стабільності курсу фунта стерлінга

Грошова одиниця Великобританії є паралельним засобом платежу коронних земель і законними грошима заморських територій, наприклад, острова Гібралтар і Святої Єлени. Це найстаріша нацвалюта серед сучасних. Вона була затверджена на початку XI ст. і до Першої Світової війни функціонувала як друга резервна валюта в світі. Свої позиції вона трохи здала в міжвоєнний період, але зафіксувала їх після розгрому фашистської Німеччини. На сьогоднішній день світовий оборот фінансових операцій з GBP (Great Britain Pound) становить близько 13%. Іноді ці гроші називають ще UKL, що розшифровується як United Kingdom Libra. Поточний курс фунта до гривні змінюється незначно, оскільки мікро- і макроекономічні показники Англії досить великі і стабільні. Скачки котирувань, в основному, пов'язані з дестабілізацією української економіки.

Чому зростає курс фунта стерлінгів?

Оскільки державні знаки в економічній теорії є товаром, то їх вартість підвищується або знижується в залежності від попиту і пропозицій на нього. Коли національні грошові знаки України девальвують, відповідно, курс фунта стерлінгів підвищується. Девальвацію провокують стагнація або занепад економіки, а також такі фактори:

 • інфляція;
 • розмір процентної ставки;
 • стан платіжного балансу;
 • зростання ВВП;
 • обороти інвестицій;
 • розмір золотовалютного резерву та державного боргу;
 • обсяги імпорту та експорту;
 • світові ціни на енерго- і сировинні ресурси.

Де дізнатися курс фунта в Черкасах і по всій Україні?

Актуальне співвідношення фунт/гривня щодня публікується на сайті Нацбанку. Також дізнатися котирування можливо на веб-сайтах і сторінках у соціальних мережах комерційних і державних банків або в їх фізичних відділеннях. Обмінні пункти теж розміщують цю інформацію в філіях і на інтернет-сторінках, якщо такі є у даної фінансової установи. Коефіцієнт за яким банки і обмінки переводять фунти в гривні зазвичай відрізняється як між собою, так і від встановлених НБУ значень. Подібні розбіжності обумовлені розходженням у розмірі комісійного збору.

Де краще перевести фунти в гривні в Черкасах?

З огляду на те, що англійськими грошима зазвичай цікавляться не так часто, як іншими вільно конвертованими валютами (ВКВ), в Черкасах іноді складно знайти банк, який з ними працює. Але навіть знайшовши такий, можна зіткнутися з різними труднощами при конвертації. Наприклад, співвідношення фунта до гривні є невигідним або запитувана сума перевищує кількість наявних банкнот в касі. Щоб уникнути зайвої витрати часу і нервів, краще міняти валюту в сертифікованому обміннику. І ось чому:

 1. Конвертація валюти є основною профільною діяльністю обмінників, тому готівки в них ніколи не бракує.
 2. У цих фінансових організаціях великий асортимент грошових знаків, а курс фунтів стерлінгів не завищують за рахунок великих комісій.
 3. Умови високої конкуренції змушують обмінні пункти боротися за клієнтів за допомогою цікавих пропозицій, бонусних програм і створення максимально комфортних умов обслуговування.
 4. Обмінники гарантують конфіденційність і не передають подробиці угоди в органи, які контролюють фінансову активність громадян.

Чому вигідно купити фунти саме у нас

Для жителів Черкас, які бажають продати або купити фунт, але не знають, як це зробити швидко, вигідно і безпечно, є чудовий вихід - варто звернутися в нашу філію. Щоб ще більше спростити співпрацю, слід попередньо зайти на наш веб-сайт. Тут знаходиться маса потрібної для користувачів інформації. Це і графік зміни котирувань, і заздалегідь прораховані значення валютних пар і контактні засоби зв'язку офісу-представництва. Використовуючи корисний функціонал, можливо в один клік оформити підписку на повідомлення про зміни ситуації на торгах або на час фіксації курсу фунта. Черкаси, до речі, не єдиний обласний центр, де є наші відділення. Це говорить про серйозність нашої організації і дає можливість скористатися нашими послугами по всій країні.